Japan car from Zhuan Athletic League
2009/05/31

ACC Track Asia Cup medalist

ACC Track Asia Cup medalist

Sprint, Men / Men's Sprint
GOLD
1Place
SHIBASAKI Atsushi
Shibasaki Atsushi
JPN/日本
SILVER
2Place
KIM Yong Hae
Kim Yonhe
KOR / Republic of Korea
BRONZE
3Place
FUKAYA Tomohiro
Fukaya Tomohiro
JPN/日本
1km Time Trial, Men / Men's 1km time trial
GOLD
1Place
NITTA Yudai
Nitta Yu-dai
JPN/日本 1:04.954
SILVER
2Place
BLIGNAUT Morne
Burina Monet
RSA / South Africa 1:05.699
BRONZE
3Place
WONG Kin Chung
黃健 Tadashi / One tension
HKG / Hong Kong China 1:06.640
Keirin, Men / Men's Keirin
GOLD
1Place
NITTA Yudai
Nitta Yu-dai
JPN/日本
SILVER
2Place
ASAI City
Asai Kota
JPN/日本
BRONZE
3Place
JUN Won Gu
Jung U~ongyu
KOR / Republic of Korea
Team Sprint, Men / Men's Team Sprint
GOLD
1Place
JPN/日本 1:13.788
SILVER
2Place
MAS / Malaysia 1:16.712
BRONZE
3Place
KOR / Republic of Korea 1:17.118
Individual Pursuit, Men / Men chase Ba Race
GOLD
1Place
EUGEN Wacker
Divide-Evgenij
KGZ / Kyrgyzstan 4:43.987
SILVER
2Place
KOLESSOV Alexey
Koresofu Alexei
KAZ / Kazakhstan 4:44.956
BRONZE
3Place
CHEUNG King Lok
Jing Yue / chi nn ェ Daikin ro
HKG / Hong Kong China 4:46.515
Points Race, Men / Men's points race
GOLD
1Place
WONG Kam Po
黃金 treasure / Wong Kam-po
HKG / Hong Kong China 55p
SILVER
2Place
LEE Sung Ho
Lee Sonha
KOR / Republic of Korea 49p
BRONZE
3Place
LYALKO Alexey
Riyaruko Alexei
KAZ / Kazakhstan 40p
Team Pursuit, Men / Men's organizations with 抜競 run
GOLD
1Place
JPN/日本 4:22.809
SILVER
2Place
KAZ / Kazakhstan 4:26.545
BRONZE
3Place
MAS / Malaysia 4:27.503
Madison, Men / Men's Madison
GOLD
1Place
HKG / Hong Kong China 23p
SILVER
2Place
TPE / Chinese Taipei 11p
BRONZE
3Place
KAZ / Kazakhstan 10p
Sprint, Women / Women's Sprint
GOLD
1Place
Santia Tri Kusuma
Tri Kusuma-Santia
INA / Indonesia
SILVER
2Place
HUANG Ting-Ying
Huang Ting Yin / fu ASTON Te nn nn nn イ
TPE / Chinese Taipei
BRONZE
3Place
PARK Eun Mi
Park Eun-mi
KOR / Republic of Korea
500m Time Trial, Women / Women's 500m Time Trial
GOLD
1Place
LEE Wai Sze
Lee Wai Sze / Lee Way Sistan
HKG / Hong Kong China 35.992
SILVER
2Place
HUANG Ting-Ying
Huang Ting Yin / fu ASTON Te nn nn nn イ
TPE / Chinese Taipei 36.258
BRONZE
3Place
Santia Tri Kusuma
Tri Kusuma-Santia
INA / Indonesia 36.395
Keirin, Women / Women's Keirin
GOLD
1Place
HUANG Ting-Ying
Huang Ting Yin / fu ASTON Te nn nn nn イ
TPE / Chinese Taipei
SILVER
2Place
ISHII Hiroko
Ishii Hiroko
JPN/日本
BRONZE
3Place
LEE Wai Sze
Lee Wai Sze / Lee Way Sistan
HKG / Hong Kong China
Team Sprint, Women / Women's team sprint
GOLD
1Place
TPE / Chinese Taipei 57.290
SILVER
2Place
HKG / Hong Kong China 57.433
BRONZE
3Place
KOR / Republic of Korea 58.023
Individual Pursuit, Women / Women's individual Tsui 抜競 run
GOLD
1Place
SON Eun Ju
Son Eun Joo
KOR / Republic of Korea 3:52.067
SILVER
2Place
FAULTS Satomi
Wada see Satomi
JPN/日本 3:58.276
BRONZE
3Place
Nontasin Chanpeng
Nontashin-Chanpen
THA / Thailand 3:59.989
Points Race, Women / Women's points race
GOLD
1Place
Nontasin Chanpeng
Nontashin-Chanpen
THA / Thailand 18p
SILVER
2Place
FAULTS Satomi
Wada see Satomi
JPN/日本 14p
BRONZE
3Place
DIAO Xiao Juan
刁小 Chuan / De~yao-Shaochuen
HKG / Hong Kong China 13p