Main menu

Strengthening designated player

"Track race short distance elite"

2017年1月10日現在

Men's elite strengthening designated player
Nakagawa Seiichiro JPCA JPCU Kumamoto 1979Year born
Watanabe Kazunari JPCA JPCU Fukushima 1983Year born
Kawabata Tomoyuki JPCA JPCU Okayama 1985Year born
Hayasaka ShigeruSatoru JPCA JPCU Miyagi 1986Year born
Nitta Yu-dai JPCA JPCU Fukushima 1986Year born
Wakimoto Yuta JPCA JPCU Fukui 1989Year born
Ametani Kazuki JPCA JPCU Tochigi 1990Year born
Wada really stay JPCA JPCU Kanagawa 1991Year born
Changpojituo Okayama MX International 1993Year born
坂井 洋 Tochigi Nihon University 1994Year born
Miyamoto Falcon secondary Yamaguchi Chuo University 1994Year born
Yu Goto Iwate Waseda University 1995Year born
Hori hanghui Kagawa National Institute of Fitness and Sports in Kanoya 1995Year born
Itakura Hyun Beijing Chiba Meiji University 1996Year born
Ohara Yuta Aomori Asahi University 1996Year born
Nogami Ryuta Okayama National Institute of Fitness and Sports in Kanoya 1996Year born
South Run Wakayama Japanese competition round school 1997Year born
治田 知也 Niigata 吉田高校 1998Year born
Women's elite strengthening designated player
Ishii Takako JPCA JPCU Chiba 1990Year born
梅川 風子 Shizuoka Japanese competition round school 1991Year born
Kayo is Maeda Kyoto   1991Year born
Yuka Kobayashi JPCA JPCU Fukuoka 1994Year born
太田 りゆ Shizuoka Japanese competition round school 1994Year born
"Track race middle-distance elite"

2017年1月10日現在

Men's elite strengthening designated player
Kuboki Kazushige Wakayama NIPPO · Vini Fantini 1989Year born
Ichimaru Naogo Much Bridgestone anchor cycling team 1992Year born
Lin Qiao and warehouse Gunma Nippon Sport Science University School 1992Year born
Near Valley cool Toyama 三和シヤッター工業/ブリヂストンアンカー 1992Year born
Hashimoto Hideya Gifu NIPPO 1993Year born
Harada Yucheng Okayama Aisan Racing Team 1993Year born
Shinchon Minoru Kanagawa CS Slinger 1993Year born
Kobayashi Yasumasa Gunma Nippon Sport Science University 1994Year born
Watanabe Shotaro Gifu Asahi University 1994Year born
荒井 佑太 Miyagi Hosei University 1995Year born
Sawada KatsuraTaro Miyagi Nihon University 1998Year born
Imamura Shunsuke Fukuoka Chuo University 1998Year born
Women's elite strengthening designated player
Tsukagoshi Sakura Kagoshima CIEL BLEU KANOYA 1991Year born
Ueno South Kagoshima CIEL BLEU KANOYA 1991Year born
Nakamura HiSatoshi Chiba Nippon Sport Science University 1993Year born
Yoshikawa Miho Wakayama LiveGARDENBiciStelle 1993Year born
Suzuki Nao Shizuoka JPCU Shizuoka 1997Year born
Kajiwara Yuumi Saitama University of Tsukuba 1997Year born
Hashimoto Yuya Gifu National Institute of Fitness and Sports in Kanoya 1997Year born
Koyama maleate Tokyo Nippon Sport Science University 1997Year born
中村 愛花 Fukui 科学技術高校 1998Year born
"Junior (truck load) strengthening designated player"

2017年1月31日現在
※ジュニア(トラック・ロード)の強化指定選手は、Shall be performed from time to time replacement, add, cancel

Men's Junior track strengthening designated player
中山 駿 Much 日出総合高校 1999Year born
滿田 光紀 Kumamoto 千原台高校 1999Year born
伊藤 颯馬 Okinawa North of the City Colleges 1999Year born
清水 大樹 Kanagawa Yokohama High School 1999Year born
中野 慎詞 Iwate 紫波総合高校 1999Year born
梶原 海斗 Fukuoka YuMakoto High School 1999Year born
山根 慶太 鳥取 倉吉西高校 1999Year born
松田 祥位 Gifu Gifu first universities 1999Year born
佐藤 健 Kumamoto 九州学院高校 1999Year born
田仲 駿太 Much 別府翔青高校 1999Year born
藤野 竜弥 Ehime 松山聖陵高校 2000Year born
長松 空吾 Much 別府商・別府翔青高校 2000Year born
河野 翔輝 Nara Hazel green Sun Universities 2000Year born
Women's Junior track strengthening designated player
松本 詩乃 Tokyo 昭和第一学園高校 1999Year born
Hosoya Yumena Saitama Urawa industrial Universities 1999Year born
松井 優佳 Kagoshima South of College Corner 1999Year born
山口 伊吹 Nagasaki 鹿町工業高校 1999Year born
池上 あかり Fukuoka YuMakoto High School 1999Year born
長石 悠里 鳥取 倉吉西高校 1999Year born
藤田 まりあ Saitama Urawa industrial Universities 2000Year born
石上 夢乃 Kanagawa 横浜創学館高校 2000Year born
岩元 杏奈 宮崎 都城工業高校 2001Year born
Men's Junior load strengthening designated player
篠田 幸希 Gunma 前橋工業高校 1999Year born
成海 大聖 Okinawa 普天間高校 1999Year born
蠣崎 優仁 Shizuoka Izu Comprehensive High School 1999Year born
依田 翔大 Yamanashi 甲府工業高校 1999Year born
松田 祥位 Gifu Gifu first universities 1999Year born
宇賀 隆貴 Tokyo フィッツ 1999Year born
西原 裕太郎 Nara Hazel green Sun Universities 1999Year born
佐藤 健 Kumamoto 九州学院高校 1999Year born
塩島 嵩一朗 Kagoshima South of College Corner 2000Year born
林 祐作 Aichi 名古屋高等学校 2000Year born
鴨下 拓弥 Tokyo スミタ・エイダイ・パールイズミ・ラバネロ 2000Year born
小野寺 慶 Tochigi 真岡工業高校 2000Year born
道見 優太 Kagoshima South of College Corner 2000Year born
Women's Junior load strengthening designated player
Hosoya Yumena Saitama Urawa industrial Universities 1999Year born
長石 悠里 鳥取 倉吉西高校 1999Year born
下山 美寿々 Osaka 大阪教育大附属高校天王寺校舎 1999Year born
中冨 尚子 Kumamoto 千原台高校 2000Year born
石上 夢乃 Kanagawa 横浜創学館高校 2000Year born
成海 綾香 Kagoshima South of College Corner 2000Year born
"Road Race"

2017On April 1 now

Men's elite strengthening designated player
Sano Junya Shizuoka Matrix PowerTags 1982Year born
Beppu of History JPCA Trek Segafredo 1983Year born
Masuda Nariyuki Tochigi Utsunomiya Blitzen 1983Year born
Yukiya Arashiro JPCA BAHRAIN MERIDA 1984Year born
Nakajima Yasuharu Fukui KINAN Cycling Team 1984Year born
Yuzuru Suzuki Tochigi Utsunomiya Blitzen 1985Year born
Hatanaka Yusuke Tokyo Team Ukyo 1985Year born
阿部 嵩之 Tochigi Utsunomiya Blitzen 1986Year born
Ryota Nishizono Kagoshima Bridgestone anchor cycling team 1987Year born
Uchima Kohei Okinawa NIPPO - WINES FANTINI 1988Year born
The unit is too Long Nara Shimano Racing 1989Year born
Kuboki Kazushige Wakayama NIPPO - WINES FANTINI 1989Year born
Yoshida Hayato Nara Matrix PowerTags 1989Year born
Nakane British registered Aichi NIPPO - WINES FANTINI 1990Year born
Yamamoto Motoki Nara KINAN Cycling Team 1991Year born
Kimura Keisuke Shiga Shimano Racing 1991Year born
吉岡 直哉 Kyoto Nasu Burazen 1991Year born
湊 諒 Aomori Shimano Racing 1992Year born
Men U23 strengthening designated player
Amasawa Yi Ming Tochigi Utsunomiya Blitzen 1995Year born
Takehiro Shinjo Okinawa EQADS 1995Year born
Rei Onodera Tochigi Utsunomiya Blitzen 1995Year born
Yokoyama Aerospace Nagano Shimano Racing 1995Year born
Okamoto Hayabusa Wakayama 日本大学/愛三工業レーシングチーム 1995Year born
Black branch Saki哉 Much National Institute of Fitness and Sports in Kanoya 1995Year born
Yamamoto Daiki Nara National Institute of Fitness and Sports in Kanoya 1996Year born
Matsumoto YuNori Kyoto Meiji University 1996Year born
Magosaki Taiki Kyoto Waseda University 1996Year born
Kusaba Keigo Kyoto Nihon University 1996Year born
野本 空 Ehime Meiji University 1996Year born
小山 貴大 Gunma Shimano Racing 1996Year born
Nakamura Keisuke Kanagawa Bonshansu 1997Year born
Ishigami Yu-dai Kanagawa AVC AIX EN PROVENCE 1997Year born
Mizutani Sho Kagoshima Shimano Racing 1997Year born
武山 晃輔 Yamanashi Nihon University 1997Year born
Nakagawa fist Hokkaido Waseda University 1997Year born
Watanabe Ayumu Fukushima EQADS・TEAM MORNLNG 1998Year born
Sawada KatsuraTaro Miyagi Nihon University 1998Year born
日野 竜嘉 Ehime Bonshansu 1998Year born
Omachi Kent Hiroshima TEAM EURASIA-IRC TIRE 1998Year born
Women's elite strengthening designated player
West Ganan child Chiba LIGHTING 1970Year born
唐見 実世子 Ibaraki 弱虫ペダルサイクリングチーム 1974Year born
Kaneko Hiromi Triple Iname Shinano Yamagata 1980Year born
Tsubasa Makise Saga Maaslandster Veris CCN 1985Year born
Hagiwara Mayuko Fukui Wiggle HIGH5 1986Year born
Central Christine Megumi Hiroshima 1986Year born
Ueno South Aomori CIEL BLEU KANOYA 1991Year born
Goda Yumiko Okayama CORRIDORE BIORACER 1992Year born
Yoshikawa Miho Wakayama Bizkaia-Durango/ Live GARDEN Bici Stelle 1993Year born
Ohori Hiromi Kanagawa YOKOSUKA UNO RACINNG 1993Year born
Kashiki Sachiko Tokyo AVENTURA AIKOH VICTORIA RACING 1993Year born
福田 咲絵 Kanagawa 慶応大学/フィッツ 1995Year born
Sakaguchi HijiriKaoru Hyogo Maaslandster Veris CCN 1996Year born
Kajiwara Yuumi Saitama University of Tsukuba 1997Year born
"Mountain bike cross-country"

2016On June 1 now

Men's elite strengthening specified
Kadota Motokokorozashi Ehime   1976Year born
Takei Torukai Ibaraki team FORCE 1978Year born
Yamamoto Kohei Hokkaido Trek Factory Racing 1985Year born
Onodera Ken Hokkaido MIYATA-MERIDA BIKING TEAM 1986Year born
Plain Seiya Nagano   1987Year born
Men U23 strengthen specified
Sawada time Shiga Bridgestone anchor cycling team 1994Year born
Maeda fair Tokyo BiORACER / Thompson 1994Year born
Asato Hirabayashi Nagano SPECIALIZED RACING JAPAN 1997Year born
Liao Takeuchi Nagano MIYATA-MERIDA BIKING TEAM 1997Year born
Yamada will Hui Nagano BH SRSUNTOUR 1997Year born
Men's Junior strengthening specified
Ren Ueno Fukuoka   1998Year born
Jiang also the rise Kanagawa   1998Year born
Fumiya Kurose Hokkaido   1998Year born
Akio Kasai Fukuoka International natural environment outdoors College 1998Year born
Anada Jiu Zhou Hokkaido TEAM BG8 1998Year born
Masanori Seto Fukuoka Pro Ride 1998Year born
Tsutomu Kitabayashi Nagano Pro Ride 1999Year born
Men's Youth strengthening specified
Kaminaga Shinichi Osaka Pro Ride 2000Year born
Ishikawa 絃 Aichi Sassazu 2000Year born
Murakami Kotaro Ehime Rather moss 2000Year born
Matsui Tour level Nagasaki Yashiro agricultural high spring Angeles MTB section 2000Year born
Sohei Yamaguchi Shiga Pro Ride 2001Year born
Women's Elite strengthening specified
Kanako Kobayashi Nagano MTB Club Azumino 1970Year born
Kelly Mieko Saitama CAREY 1978Year born
Mozhengshixu Hyogo SRAM / Litec / PRIVATE Papke 1983Year born
Yonamine Megumi management Ibaraki   1991Year born
Women's U23 strengthening specified
Noda phase Shizuka Nagano   1994Year born
Nakajima 崚歩 Yamanashi WIAWIS 1996Year born
Women's Junior strengthening specified
Megumi Ishida Kyoto   1998Year born
Toshimi Sato Hokkaido MIYATA-MERIDA BIKING TEAM 1998Year born
Youki Yamada Hokkaido TEAM BG8 1999Year born
Women's youth strengthening specified
Matsumoto 璃奈 Nagano   2000Year born
Kobayashi red-ri Nagano MTB Club Azumino 2001Year born
"Mountain bike downhill"

2016On June 1 now

Men's elite strengthening specified
Ide Naoki Nakagawa Hiroshima AKI FACTORY/STRIDER 1980Year born
Nagata Junya Kanagawa   1988Year born
Shimizu Kazuki Aichi   1992Year born
Imoto started Hyogo SRAM / SANTACRU2 1992Year born
Kushima courage Kanagawa 玄武 / MONDRAKER 1993Year born
Kato future Aichi   1996Year born
Men's Junior strengthening specified
Kumeta Subaru Kanagawa   1998Year born
Alpine Fai Saitama   1998Year born
Yutaka Tamaru Hiroshima   1998Year born
Izumino RyuMasashi Aichi AKI FACTORY / lane from Zhuan 1998Year born
Nine Rin Island Kanagawa Basaltic 1998Year born
Yusuke Ioka Aichi   1999Year born
Kotaro Utsu Kanagawa Ogawa Wheels & stream ... 1999Year born
Koda Reioto Tokyo Basaltic 1999Year born
Men's Youth strengthening specified
Jinggangmycin count too Aichi Hott spin 2000Year born
Akimoto Takumi Fukushima PAXCYCLE 2001Year born
Women's Elite strengthening specified
Nakagawa Miwa Osaka LOVESPO.COM 1973Year born
Mozhengshixu Hyogo SRAM / Litec / PRIVATE Papke 1983Year born
Kushima Akane Kanagawa   1995Year born
《BMX》

2016On November 11 now

Men's elite strengthening specified
Three bottles will be made widely Kanagawa 一般社団法人SYSTEMATIC BMX 1990Year born
Panasonic Sunda Kanagawa Waseda University Graduate School 1991Year born
Sanbe climate Kanagawa Kahf Sports 1992Year born
Yoshimura tree Greek dare Osaka Credit Racing 1993Year born
Changpojituo Okayama MX International 1993Year born
Yoshii Kohei Tokyo MX International 1995Year born
Hasegawa Chung Doo Ibaraki Ryutsu Keizai University 1997Year born
Men's Junior strengthening specified
Yamaguchi earth Niigata Teikyo Universities Nagaoka 1998Year born
Tsuji light too Chiba Nippon Sport Science University Kashiwa Universities 1999Year born
Ikegami Thailand to Osaka Kuwahara bike Works 1999Year born
Men's Youth strengthening training
Shimada Liao Hiroshima Quanzhou Kinki University Colleges 2000Year born
Zuo Zong Christine Tokyo Sunrise Universities 2000Year born
Shoji Yu City Kanagawa Kanagawa Prefectural Hatano Comprehensive High School 2000Year born
Nakai Pegasus Niigata Japan Sport University Ebara Colleges 2000Year born
Noma I dream Niigata Joetsu City North High School 2001Year born
Nakao Kaito Saga Takeo Municipal Takeo junior high school 2001Year born
Akaogi 颯太 Kanagawa Yokohama Municipal Makita junior high school 2001Year born
Masuda Yuichi Osaka Municipality can Yutaka Yoshikawa School 2001Year born
Shoji KeiShin Kanagawa Municipal Ono Junior High School 2002Year born
Hashimoto SA Horse Ibaraki Mito standing River Junior High School 2002Year born
Sakamoto Makassar Aichi Tokai City plus Chalet School 2003Year born
Hayakawa Dun Kazuya Okayama Ibara Municipal School aromatic wells 2003Year born
Women's Elite strengthening specified
Ibata Miki Osaka SE Racing 1985Year born
Asahina Ayaka Osaka Hannan University 1996Year born
Seko HarukaKa Triple To the University of Science Museum 1996Year born
Women's Junior strengthening specified
Hatakeyama Sae Kanagawa Peng white woman Universities 1999Year born
Women's Youth strengthening training
Tanno NatsuNami Kanagawa Peng white woman Universities 2000Year born
Yonglimeiliu Aichi Nagoya City Xiling Universities 2000Year born
Hayakawa Yui Okayama Ibara Municipal School aromatic wells 2001Year born
Tin Tau shroud Osaka Matsubara Matsubara Municipal School 2002Year born
Nomura Nagisuna Osaka Kishiwada beginning of spring wood School 2003Year born
"Trial"

2015On December 18 now

Men's Elite 20 strengthening specified A
Terai Kazuki Saitama   1985Year born
Men's Elite 20 strengthening designated C
Amari Daito Nagano   1995Year born
Men's elite 26 strengthening designated B
Iizuka Ryuta Tokyo   1991Year born
Men's Junior 20 strengthening designated A
Izumisawa Hitoshi Gunma   1998Year born
Men's Junior 20 strengthening designated C
Saito Natsuki Tokyo   1998Year born
I Tsuchiya Ling Nagano   1999Year born
Men's Junior 26 strengthening designated B
Shiozaki Futoshiyume Yamanashi   1999Year born
Men's Cadet strengthening specified B
Takahashi Yasushiya Saitama   1999Year born
Men's Cadet strengthening designated C
Tomu Nakazawa Nagano   1999Year born
Men's Minime strengthening specified B
Feng Ze Gang Saitama   2001Year born
Masuda MakotoMasashi Jing Gang   2002Year born
Men's Minime strengthening designated C
Yuichiro Yokota Stone River   2001Year born
Omata Taichi Tokyo   2002Year born
Men's Benjamin strengthening designated B
Yo Ogura Okayama   2003Year born
Men's Benjamin strengthening designated C
Furuse 颯樹 Nagano   2003Year born
Hiroshi Ogura Okayama   2004Year born
Man ッ シ nn pu strengthening designated A
Yokota Kotaro Hyogo   2006Year born
Man ッ シ nn pu strengthening designated C
Ibuki Hamano Okayama   2005Year born
Women's Girl strengthening designated B
Kana Yokota Hyogo   2003Year born
Plain Kokoroyui Kyoto   2003Year born